Foorum

 Tagasi Karavanserai avalehele
 New Topic  |  Go to Top  |  Go to Topic  |  Search  |  Log In   Newer Topic  |  Older Topic 
 Tiibet
Author: MarekMengel (202.47.226.---)
Date:   01-26-03 15:00

Kas Tiibetisse minekul piisab, kui aklimat teha Kathmandu Lhasa tee peal (dzhiibiga nädal), või peaks kuskil enne treki tegema (Helambu - Langtang) näiteks.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: lumeleopold (---.eenet.ee)
Date:   01-29-03 13:46

Kaval oleks teha trekike küll, mitte et see ilmtingimata vajalik oleks, aga trekkimine Nepaalis ongi üks peamisi asju, mille pärast sinna minna tasub. Peale väikest trekki on enesetunne Tiibetis palju parem. Kui ajakava pitsitab, siis võib ka ilma aklimatita sõita, kõrgusevõtt jaotub niikuinii mitme päeva peale, alul tõenäoliselt saab ka peavalu, kuid kui vagusi autos olla, siis peaks vähemalt 95% juhtudest ellu jääma. Lennukiga lendamine on enesetundele tsipa kergem, sest satud Lhasasse ca 3500 meetri peale, autotee aga viib üle 5200 meetriste kurude.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: Merik (213.180.23.---)
Date:   06-15-03 17:13

Kuidas ja kas üldse on Tiibetisse võimalik sattuda??? Olen kuulnud et pidi küllalt kinnine kant olema. Aga seda ahvatlevam. Kui minna, siis ikka nii et kogu sellest lääne tsivilisatsioonist (loe: pasast) poleks haisugi. Kas on Eestis inimesi/gruppe/seltse, kes selle küsimusega tegeleb ja kelle poole võiks pöörduda, kui tekib soov kuhugi sinna poole minna (India, Nepaa, Tiibet)?

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   06-15-03 23:49

>Kuidas ja kas üldse on Tiibetisse võimalik sattuda???

Kaks põhivõimalust, kas Kathmandust (Nepaal) või siis Hiinast Chengdu linnast lennukiga Lhasasse. Nepaalist on võimalik üürida näiteks dzhiip ja teha paarinädalane reis Lhasasse.


>Olen kuulnud et pidi küllalt kinnine kant olema. Aga seda ahvatlevam.

Oli suhteliselt kinnine (ainult gruppidega), nüüd võimalik reisida ka üksiküritajatel.

>Kui minna, siis ikka nii et kogu sellest lääne tsivilisatsioonist (loe: pasast) poleks haisugi.

Ega hiina pask parem pole ja ei maksa omale illusioone tekitada, et Tiibetis miskit vaimsust alles on. Enamus kloostreid tehti maatasa ja munkadele kihutati kuul kuklasse või topiti vangilaagritesse, kus neid halastamatult piinati või peksti. Nüüd toimub osaliselt kloostrite taastamine, aga seda eelkõige selleks, et lääne turistid raha Hiinas reisimise eest maksaksid.

Parem siis juba külastada Dalai Laama residentsi Indias - Dharamshalas, kus mitmed tiibeti kloostrid on jätkanud oma järjepidevat tegevust.

>Kas on Eestis inimesi/gruppe/seltse, kes selle küsimusega tegeleb ja kelle poole võiks pöörduda, kui tekib soov kuhugi sinna poole minna (India, Nepaa, Tiibet)?

Parim organisatsiooni on tõenäoliselt Eesti-Tiibeti Kultuuriselts

http://www.ida.ee/etks/index.html

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: Tanel Rütman (---.estpak.ee)
Date:   07-11-03 14:46

Kuidas ja kas üldse on Tiibetisse võimalik sattuda?
No tegelikult saab Tiibetisse legaalselt ka näiteks Põhja-Hiinast Golmudist bussiga. Aga võib ka üritada omal käel nö illegaalselt. Välismaalastel peab teatavasti TAR-i (Tiibeti Autonoomne Ringkond) pääsemiseks olema reisiluba, mida saab põhimõtteliselt suuremates Hiina linnades osta. See on aga üsna kallis ja tavaliselt eeldab see siiski saatja külgepookimist (ja ka ta teenuse kinnimaksmist).
Illegaalselt tasub siiski proovida, sest siis satud kohtadesse, mida turism pole veel rikkunud. (enda kogemustest: kõige võikamad kohad Tiibetis asuvad Friendship Highway'l Lhasa Kathmandu teel - Lääne turistid on sealse elanikkonna suutnud piisavalt ära rikkuda ja pidev rahanorimine on seal igapäevanormiks). Vahelejäämise risk küll jääb (max 6000 krooni trahvi), kui aga ise väga loll ei ole ja saatus käkki ei keera, siis tuled puhtalt läbi. Seda enam, et Tiibet on täis illegaalseid seljakotiinimesi, kes keelust hoolimata seal seiklevad.
Aga kui riskida ei viitsi, siis soovitan ajaloolise Tiibeti alasid (väljaspool TAR-i) Gansu ja Sichuani provntsides näiteks, kus reisimine täiesti legaalne ja Tiibeti kultuur vahest elujõulisemgi kui TAR-is endas.
Ja juuli-august eriti minna ei soovita, siis seal sajab ja kõvasti.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: merik (213.180.23.---)
Date:   08-07-03 15:40

Aituma Tanel ja Marek kommentaaride eest. Võtan kindlasti arvesse kui liikuma hakkan! Eks väike illusioon ikka on, sinna pole midagi parata. See käib selle kohaga kaasas. Vaimsuse peab igaüks ise enda sees leidma ja põgeneda pole siin kuhugi, isegi mitte kloostrisse. Aga ära käia ja kaugemalt ennast ja elu pealt vaadata tuleb loodetavasti kasuks. Ja kui siis ikkagi seal, kus selleks on vähemalt mingidki eeldused olemas. Kui keegi on nii kaugele jõudnud, et kaalub loobumist kogu oma maisest varast selleks et Tiibetisse või Indiasse või kuhugi sinnakanti minna et vaimselt puhastunumana tagasi tulla, siis võib märku anda. See on naljakas ja naiivne küll, aga miks mitte?

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   08-07-03 17:32

Ära oma maise vara realiseerimisega kiirusta ;-)

Eks siravate tähtede juurest tuleb ka koju tagasi pöörduda (vähemalt seni, kui on kedagi ootamas).
Aga olen kohanud ka noormeest, kes müüs kogu oma varanduse, et mööda maailma reisida, aga tal oli mõnevõrra lihtsam, kuna tal oli olemas ka kokaamet, mis tagab iga ilmaurkas vähemalt korraliku kõhutäie.

Reply To This Message
 
 Re:Hiina
Author: enn (---.medium.estpak.ee)
Date:   08-11-03 23:21

ma olen kiindunud hiina kultuuri mul on kindel plaan sinna õppima minna
võtku mis võtab, õppima minna nimelt Shaolini wushu´d ja budismi
takistuseks on raha ja minu vanus 16, näiteks kas on selliseid fonde mis sellist ettevõtmist natukenegi toetaks.

Võibolla teab keegi kuidas võimalikult väheste kulutustega hiina jõuda
ja kuidas oleks minul võimalik viisat saada.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   08-12-03 11:06

Kõige targem on õppimisvõimalusi uurida neilt, kes Hiinas on ise pikemalt viibinud. Vast oleks mõttekas asja uurida EHI (Humanitaarinstituut)

http://www.ehi.ee/

või ka TÜ orientoloogidelt (L. Mäll jt)

http://www.mahayana.ee/uldinfo.htm

Tripi foorumis teab ka Kristjan Jansen vast paari taolist isikut.

Wu shu koha pealt soovitan ikka alustuseks paar head aastat kõvasti Eestis trenni teha (võimalusi on Tallinnas ja Tartus väga ohtralt). Seesmiste asjade juurde jõutakse ka Hiinas, Jaapanis alles pärast 10 a väga kõva trenni.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: Lihtsalt Möödamineja (---.host10.starman.ee)
Date:   08-13-03 14:00

Rääkis mulle üks 18 aastane noormees, kellega mingis joogalaagris kohtusime, kuidas tema sõber läks Hiina neidsamu seesmisi asju õppima. Asi lõppes sellega et noormees oleks äärepealt enesetapu teinud. Elas pekingis 16 korruselise maja mingis üüritoas, raha õieti polnud, keelt ei osanud, keegi ei osanud teda kuhugi juhatada ega kuidagi suunata. Tagasi ka ei saanud, mingitel pileti v rahaprobleemidel. Selgus et kohalikud ei tea kõigist enist teadmistest rohkem kui ta ise juba eestsi raamatuid lugedes oli teada saanud. Et siis filmid, kus lihtsalt võtad kätte kõnnid kloostri ukse taha ja tarkade silmadega vana õetaja seisab nagu oleks sind aastaid oodanud kloostri väravas, on lihtsalt filmid. Mareki nõu ennekõike eestis õppida on väga asjakohane. Fonde kes meksaks selle eest, et keegi saaks maailmas oma arenguks ringi rännata ei usu ma olemas olevat, fondide asi on toetada ikka midagi sellist mis ühiskonnale kasu tooks.Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: enn (---.kjj.estpak.ee)
Date:   08-19-03 22:00

wushud ja muid väekunste olen õppinud juba päris mitu aastat
aga mitte nii palju kui vaja

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: merik (213.180.23.---)
Date:   08-22-03 10:57

Tervitus,

Ennule soovitan minagi veidi veel elu järele mõelda. selle plaani teostamiseni tasuks veel oma 10 aastat elada. siis peaks enam-vähem selge olema, mis elus üldse edasi hakkab saama. ma arvan et möödaminejal on 100% õigus. Mareki soovitus EHI koha pealt on ka hea, sest mina tean oma väga head sõpra, kes läks sinna orientalistikat õppima ja sai stipi aastaks ajaks jaapanisse!

aga kas siin leidub veel lugejaid, kes võiksid tiibetist rohkem jahuda?
jään huviga ootama!
merx

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   08-22-03 15:29

Hea koht tutvumaks Tiibeti kultuuri, ajaloo ja budismiga on kindlasti Eesti-Tiibeti kultuuriseltsi kodulehekülg:

http://www.ida.ee/etks/

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: merx (213.180.23.---)
Date:   11-11-03 12:22

see ei puutu küll otseselt tiibetisse, aga minu- ja ennusuguseid on siin kahtlemata veelgi, ja neile soovitan lugeda martin kamphuijsi raamatut "ma olin budist". eesti keeles ilmunud. toob maa peale tagasi selles mõttes et ole ja käi palju tahes aga enda eest ei ole võimalik põgeneda ja lõpuks tuleb ikka enda seest kõike otsida. see mis enda sees on pole võimalik leida ühestki kloostrist ega templist ei hinnas ega indias.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   11-13-03 16:06

vot selle viimasega hästi nõustuda ei taha

kui kellegil on miski untsu läinud, siis tuleks viga otsida ikka inimeses endas, mitte budismis. Üritan selle raamatu kunagi läbi lugeda ja võib olla ka pikemalt kommenteerida.

Ise olen pikemalt ka viibinud theravada templis (vipassana meditatsioon) Tais ja arvan, et see oli üks väga vajalik ning kasulik kogemus.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: merle (---.jpbi.ee)
Date:   12-29-03 14:53Tere.

Kas sinu Tiibeti huvi on juba sinnamineku näol teostunud või plaanid veelminekut. Mul on ka soov näha ühiskonda, kus ei elata ainult materiaalse nimel. Kui sul on aimu, kuidas sinna saada, siis annad ehk teada. Jään ootama. M.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   01-20-04 12:08

Päris selge ei olnud, kellele viimane kommentaar oli mõeldud. Endal pole võimalust, lähema paari aasta sees, rahaliste vahendite puudumise tõttu sinnakanti põrutada.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: Marcos (---.ag.tartu.ee)
Date:   01-27-04 15:35

Küsimus, kas Tiibetisse (täpsemalt: templisse) on võimalik päris elama minna. Kui saada viisad, piletid jms. korda(minna küll plaaniga lihtsalt reisile, kuid tegelikult jääd sinna). See peaks minema vist umbes 40'000 EEK-u

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.trt.estpak.ee)
Date:   01-28-04 11:53

Rollingute saates oli neil üks episood, kus rollingud küsisid ühes Tiibeti kloostris, kas ka nemad võiksid sinna jääda ja said vastuseks, et põhimõtteliselt on see võimalik küll. Iseasi muidugi kuidas Hiina võimud sellele vaatavad.

Aga ise soovitan hoopis Dharamshala'd Põhja-Indias, kus on Dalai Laama ja Tiibeti põgenikest kogukonna kloostrid ja templid (Tiibeti valitsus eksiilis). Dharamshalas on võimalik budismi nii õppida, kui ka tegeleda mediteerimisega. India viisa on võimalik saada 6 kuuks ja kui on tegemist õpingutega, siis isegi 5 aastaks korraga.

http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/India/india_tegevused.htm#vaatamisvaarsused

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: marcos (---.ag.tartu.ee)
Date:   01-29-04 16:21

Kas on võimalik ka siis minna Tiibetisse või Dharamsalasse, kui ei lähe õpingutele ega reisile vaid lihtsalt (kuda nüüd öeldagi) oma hinge harima või täiendama, rohkem kui 5, 10 vms. aastaks (ühesõnaga niikauaks, kui olen leidnud selle mida otsin)

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   01-29-04 17:09

See sõltub isikust endast, ei kellegist teisest. Aasias võib mõnikord kohata lääne inimesi, kes on seal viibinud aastate viisi ja tõenäoliselt lahkuvad ka teispoolsusse seal.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.kjj.estpak.ee)
Date:   02-02-04 10:49

Leidsin LP TT-st paar head soovitust reisifirmade kohta Kathmandus, Thamelis, kes Tiibetisse reise korraldavad

Silkroad Group:

http://www.silkroadgroup.com/

Greentours

Monterosa

http://www.monterosa-nepal.com/tibet/index.htmPost Edited (12-29-05 09:08)

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: priit (---.prn.estpak.ee)
Date:   02-29-04 15:35

tere....kas on võimalik minna tiibetisse shaolini mungaks õppima või kuidas nüüd õigem öelda oleks.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MM (203.115.5.---)
Date:   03-16-04 06:43

Aasias on koik voimalik, ainult Shaolini klooster on Hiinas, mitte Tiibetis.

Otsingumootoritega peaks infi piisavalt leiduma.

Aga wu-shud ja budismi on võimalik ka Eestis piisavalt õppida.

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   03-02-06 08:25

Alates 1.mai 2005 on käigus bussiliin Kathmandu-Lhasa

Reply To This Message
 
 Re: Tiibet
Author: wanman (---.mus.estpak.ee)
Date:   06-02-06 23:13

Pilte suvisest (2005) reisist Tiibetisse

http://www.zone.ee/01madistibet/
http://www.zone.ee/02madistibet/
http://www.zone.ee/03madistibet/
http://www.zone.ee/kaizen/tiibet2005/Reply To This Message
 Threaded View   Newer Topic  |  Older Topic 


 
 Reply To This Message
 Your Name:
 Your E-mail:
 Subject:
   

phorum.org