Foorum

 Tagasi Karavanserai avalehele
 New Topic  |  Go to Top  |  Go to Topic  |  Search  |  Log In   Newer Topic  |  Older Topic 
 Reisi valik
Author: Helena-Reet (---.trt.estpak.ee)
Date:   12-01-03 01:31

Mille järgi teie tavaliselt otsustate, et vot nüüd tahaks .... sinna minna? Loetud kirjandus, nähtud pildid, kliimavöönd, sõbra soovitus, juba varem kogetud elamus??? Tegelikult on ju maailmas niipalju kohti mis oleksid super mõnusad aga meie teadmiste kohaselt sinna lihtsalt ei kipu.

Reply To This Message
 
 Re: Reisi valik
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   12-01-03 09:37

Pigem on tegu sellega, et reisidel kohtud igatsugu huvitava rahvaga ja nendega rääkides selgub väga põnevaid paiku, kus need rändurid on viibinud. Ja kui on olemas positiivne hinnang, siis tuleb ka endal soov neid paiku külastada.

Võib olla ainult esimene reis Nepaali oli selline tundmatus kohas vette hüppamine. Lihtsalt oli suur soov Himaalaja ära kaeda (tänu erinevatele raamatutele, mis käsitlevad seda kanti - nii India, Nepaal kui ka Tiibet).

Nüüdseks on juba välja kujunenud teatud valikud, milliseid ökosüsteemi sooviks veel näha. Pigem on enda eelistuseks metsik loodus, kui mingi urbaniseerunud lääne-euroopa.

Reply To This Message
 
 Re: Reisi valik
Author: Helena-Reet (---.trt.estpak.ee)
Date:   12-01-03 16:25

...mina vahel mõtlen, et tahaks minna üldse sellisesse kohta kuhu bussid, rongid, lennukid, laevad ei käi....kuhu üldse väga väga harva satub....aga kurb on see, et sellisesse kohta ei satu ise ka nii juhuslikult. :(

Reply To This Message
 
 Re: Reisi valik
Author: baz (213.180.23.---)
Date:   12-11-03 16:36

Räägitakse et Birmad-värgid pidid veel sellised kohad olema kus turiste veel väga vähe käib, aga kus rahvas sõbralik ja täitsa hästi hakkama saab. Aga seda teavad asjatundjad paremini.

Reply To This Message
 
 Re: Reisi valik
Author: ahti (---.bluemoon.ee)
Date:   12-11-03 19:01

Birma on jah üks selline koht. Ka seal on muidugi erinevad piirkonnad. On kohti kuhu on lihtne saada (Rangoon) ja piirkonnad kuhu ainult koos giidiga saab, ja piirkonnad kuhu saamise legaalseid ja mittelegaalseid võimalusi guidebookides jne kirjas polegi. Vastavalt sellele on erinev ka tsiviliseerituse tase ja turistide arv.Reply To This Message
 
 Re: Reisi valik
Author: Raivo Orgusaar (---.host11.starman.ee)
Date:   01-04-04 00:41

Kui soovite valida omale reisi, kus seigelda seljakott seljas, soovitan Aasiat.
Euroopa on liiga tsiviliseeritud, ei tekita ehk tõelist elamust. Aafrika ja Ameerika kontinent on veel metsikud, kuritegelikud ja mahajäänud (ma ei mõelnud USA-d ja Kanadat), Austraalia ja Okeaania kauged ja eeldavad suuremat väljaminekut, kuid Aasia, mis jääb araabiamaadest idapoole e. Ida-Aasia, Indo-Hiina ja Kagu-Aasia, on minu arust ideaalsed.
Ma ei loetle siin lähedasemaid sihtkohti, kuid kaugematest, kus käinud olen, saan rääkida järgmist:
1. Venetsueela - ilus maa, kuid reisides tekib paras annus adrenaliini. Räpane ja palju vargaid, rahu saab ainult suurtest linnadest väljaspool.
2. Tai - teada ja tuntud ei vaja reklaami. Tuntud kuurordid ülerahvastatud, kuid väiksemad ja tundmatumad kohad väga ideaalsed puhkuseks. Eriti ilus on Krabi. Ka Ko Samui, Ko Phangan, Ko Samet, Ko Chang, Ko Li Peh jätsid oma loodusega unustamatu muljue!
3. Singapur - väike ja kallis, tegevust jätkub ehk 2-3 päevaks, randade ilu puudub, ilm enamasti sombune.
4. Malaisia - Malaka poolsaare lääneküljel ja Langkawi ning Penangi saarel palju rahvast ja turiste, kuid Borneo, suurema Sarawaki osariigiga eesotsas on siiani jätnud kõiga võimsama mulje. Hõre asustus, puutumatu loodus ja veel inimeste poolt reostamata rannad ja džunglid. Tasub minna kas sügisel või veebruaris ja kevade poole, siis ei satu mussoonvihmade perioodi. Borneolt sain minu vaieldamatult suurima reisielamuse!

Kui kellegi on huvitavaid muljeid või reisiettepanekuid võib alati kirjutada!Reply To This Message
 Threaded View   Newer Topic  |  Older Topic 


 
 Reply To This Message
 Your Name:
 Your E-mail:
 Subject:
   

phorum.org