Foorum

 Tagasi Karavanserai avalehele
 New Topic  |  Go to Top  |  Go to Topic  |  Search  |  Log In   Newer Topic  |  Older Topic 
 Backpackeri nimest
Author: MarekMengel (202.47.226.---)
Date:   01-26-03 15:02

Siuke idee, et võtaks kasutusele mõiste

ILMARÄNDUR

Maailmarändurid on tihti ka miljonärid voi muidu rikkad inimesed, aga ilmarändur näitab rahakoti paksuse ja soovi täpsemalt

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: Helena-Reet (---.cm-upc.chello.se)
Date:   04-17-03 01:08

Minuteada selline mõiste juba ammu eksisteerib??? Mis sa selle soovi all täpsemalt mõtlesid? Mina näiteks tean yht väga rikast inimest kes reisib ka väga palju...pigem rändab. Oma rahakoti paksust ta lukshotellidele ei kuluta vaid armastab just telkida ja muidu teisejärgulisi kohti. Nii et see ei pea alati paika. Oleneb ikka inimesest.

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: M. Mengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   04-24-03 17:04

Minuteada selline mõiste juba ammu eksisteerib???

Miline mõiste. Backpacker või ilmarändur? Kus on ilmarändur varemalt backpackeri vastsena välja käidud?

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: Lihtsalt Möödamineja (---.host5.starman.ee)
Date:   04-27-03 14:13

Mis ajast on reisimise puhul vahe selles, kas oled miljonär või mitte? Tegelikult on ikka nii, et kohamuutus ei tähenda seisunidmuutust, kuigi mõnikord võib füüsiline paigastliikumine aidata kaasa vaimsele paigastliikumisele.
Kas pole point pigem selles, miks reisitakse. Keegi tark on öelnud: "Neist kes rändavad üksi saavad filosoofid." Kusjuures isegi see ei pruugi paika pidada, sest olen kuulnud mõnd inimest kes tuleb seljakotiga kaugeltkõrgelt mägesest, ütlemas et mõtles seal samu mõtteid mis Tallinnas oma kodus. Mõni teine lamab nädala luksushotelli plaazhil ja on tagasi tulles võimeline sõnastama elu mõtte.
Kas reisimine on eesmärk omaette, harjumus, enda eest põgenemine või lihtsalt võimalus oma aja täitmiseks?

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   04-28-03 11:00

>Mis ajast on reisimise puhul vahe selles, kas oled miljonär või mitte?

Vahe on võimalustes ja valikutes. Üksasi on näiteks liikuda rendiauto või taksoga. Hoopis teineasi koos kohalike elanikega puupüsti täiskiilutud bussis või rongis.

Suurim elamus, mis rändurid teistele pajatavad, on näiteks see kuidas nad
reisisid Indias kolmanda klassi vagunis. See on üks suuremaid elamusi nende elus ja ka ise pean sellega nõustuma, sest vaatepilt, kus vagunis on umbes 300 või enam reisijat, kusjuures inimesed istuvad nagu kanad õrrel ja lakke kinnitatud pakiriiulitel ning ise pead istuma kotil, kusjuures pole isegi ruumi jalgu maha panna, on tohutu elamus.
Kahtlen sügavalt, palju on neid miljonäre, kes on valmis sellist kogemust läbi tegema.


> Tegelikult on ikka nii, et kohamuutus ei tähenda seisunidmuutust, kuigi mõnikord võib füüsiline paigastliikumine aidata kaasa vaimsele paigastliikumisele.

Mhh, enda jaoks on tegu seisundimuutusega. Omaenese mina kaob, hing muutub vabaks ja hõljuvaks... See on absoluutselt teine seisund, kui iga päev tööl käies.

>Kas pole point pigem selles, miks reisitakse. Keegi tark on öelnud: "Neist kes rändavad üksi saavad filosoofid."

Nojah, eks ta umbes sama ole nagu Sokratesel: "kui abiellud hea naisega, siis saad õnnelikuks, kui halva, siis saab sust filosoof".

Üksirändajad jah, neil on tihtipeale probleeme tavaeluga, aga suuremat üldistust teha ei oska.

>Kusjuures isegi see ei pruugi paika pidada, sest olen kuulnud mõnd inimest kes tuleb seljakotiga kaugeltkõrgelt mägesest, ütlemas et mõtles seal samu mõtteid mis Tallinnas oma kodus. Mõni teine lamab nädala luksushotelli plaazhil ja on tagasi tulles võimeline sõnastama elu mõtte.

Uuhh, ise kahtlen sügavalt, kas diivanil teleka ees või rannal kuuma päikese käes, ikka tulevad head mõtted pähe.

>Kas reisimine on eesmärk omaette, harjumus, enda eest põgenemine või lihtsalt võimalus oma aja täitmiseks?

Kord oli Päevalehes vist Pühapäevalisas pikk artikkel sel teemal, kus keegi psühiaater väitis, et see on eelkõige haigus. Eks ta kipu nii olema kah. Ja kindlasti on reisimine üks parimaid eskapismi vorme. Näiteks depressiooni puhul soovitan reisimist soojalt, raputalt parajalt sind oma muremõtteist lahti, kui näed kui palju kehvemini Maailmas elatakse.

Aja surnuks löömiseks on ta ka väga hea võimalus, kuigi nõuab mingil määral rahalisi vahendeid. Näha on, et tulevikus tekib inimestel järjest rohkem vaba aega (tööd lihtsalt ei jagu kõigile), sellega kaasneb ka pidev reisijate hulga kasv.

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: Lihtsalt Möödamineja (---.host5.starman.ee)
Date:   04-28-03 17:02

"Ja kindlasti on reisimine üks parimaid eskapismi vorme. Näiteks depressiooni puhul soovitan reisimist soojalt, raputalt parajalt sind oma muremõtteist lahti, kui näed kui palju kehvemini Maailmas elatakse."
ütlesid ise pointi välja:)))
Ja ikkagi ma arvan et võime mõista või mittemõista, mõelda või mitte mõelda ei sõltu reisimisest. Võib aga ei pruugi, just seda ma tahangi öelda. Et imetlen neid, kes on hingelt rändajad - nii nagu muistsed palverändurid, kelle eesmärk oli liikumine nii välises kui ka seeläbi oma hingekeskkonnas. Aga neid on vähe, ilmselt sama vähe kui keskajal (kuigi kirjandusest võib jääda mulje et keskajal oli kõik kohad rändajaid täis). Neid siis kelle jaoks see pole mitte eskapism või viis India kolmanda klassi vagunis tajuda kui väärtuslik on su sünnipärane eesõigus osta lennukipiletit ja pesta end iga päev sooja veega. Tegelikult viivad kõik teed sinna, kust algasid. Iseenda juurde siis. Loomulikult kui üldse minema hakata. Ja see minek ei alga lennukipileti ostmisest:))

Sry kui risustan teie tõsiteadlike isematkajate uhke tsunfti lehekülgi nüüd mingi arusaamatu filosoofiaga. Ju oli sokraesel õigus selle õnne ja filosoofiaga:PP
Ma enam ei tee...

Reply To This Message
 
 Re: Backpackeri nimest
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   04-28-03 18:05

> Loomulikult kui üldse minema hakata. Ja see minek ei alga lennukipileti ostmisest:))


Khmm,
mõnikord algab see ka teleka ees diivanilt tõusmises ja prügiämbri väljaviimisest ;-)
Muidugi meenub sellega seoses ka P. Pärna "Kas Maakera on ümmargune".

Aga kenale mõttearendusele lisaks topin siia Vien Thuci tsitaadi, mis mu kodukat ehib:

Walking along
the longest path
of the world
searching for
the book of my heart

Vien Thuc (buddhist monk, Dalat, Vietnam)

Reply To This Message
 Threaded View   Newer Topic  |  Older Topic 


 
 Reply To This Message
 Your Name:
 Your E-mail:
 Subject:
   

phorum.org