Foorum

 Tagasi Karavanserai avalehele
 New Topic  |  Go to Top  |  Go to Topic  |  Search  |  Log In   Newer Topic  |  Older Topic 
 Millal ja kuidas minna Indiasse
Author: Triinu (---.host4.starman.ee)
Date:   05-03-04 12:50

Tahaks minna Indiasse, eriti pakuks huvi Jaipur, Agra ja laiemalt Rajastani piirkond. Millal on õige aeg sinna sõita? Või peaks küsima, et millal ei tasuks sinna sõita? Kui pika ajaga peaks arvestama? Kas 3 nädalat on enam-vähem OK? Mis võiks selline reis maksta? Kas keegi oskab nõu anda?Reply To This Message
 
 Re: Millal ja kuidas minna Indiasse
Author: MarekMengel (---.prn.estpak.ee)
Date:   05-04-04 16:29

Märtsist maini läheb Indias juba väga palavaks, tasandikul 40 kraadi ümber, kõrbes peegeldab soojust veelgi rohkem, pärast seda algab augustini vihmaperiood ega seegi just kõige mõnusam aastaeg ole.
Jaipurile, Agrale tasuks kaaluda ka Varanasi't.

3 nädalaga saaks hakkama küll

Sealkandis käinutes tean veel Eva Kessleri kontaktaadressi pakkuda:

tema rentis vist auto ja põrutas sellega Rajasthanis ringi.

Lennupiletile lisaks võid arvestada 150 eek päevas, kui üritad kasutada võimalikult palju ühistransporti, peatud võimalikult odavates budget öömajades ja kallitesse restoranidesse oma nina ei pista.

photo.net's on Rajasthanist paar head pilti, samuti leidsin sealt ühe lingi

http://www.photo.net/india/waco/index

http://www.rajasthanexplorer.com/

Reply To This Message
 
 Re: Millal ja kuidas minna Indiasse
Author: lumeleopold (---.mus.estpak.ee)
Date:   05-06-04 10:21

olen käinud sealkandis nö soodsamal ajal (novemebris) kui ka totaalselt "ebaõigel" ajal juunis, vahetult enne mussooni saabumist, kui temperatuur varjus ulatus maksimaalselt 48-50 -ni. St, saab käia igal ajal, kui oled selleks psühholoogiliselt valmis, jood palju vett. Kui pilt eest kaduma hakkab, otsid kiiruga mõne konditsioneeriga või vähemalt hästi suurte horisontaalventilaatoritega poe või Shatabdi rongi jne. Konditsioneeriga hotellituba siiski ei võtnud kordagi. Ja pärast mägedesse, kus jahedam.
Mis ajasse puutub, siis mine parasjagu nii kauaks, kui võimalust on. 3 nädalat on ok, sellega näeb palju, kuid siiski vaid väikest osa Indiast. Mõned reisivad aasta. Aga kes ütleb, et Sa kõik ära peaksid vaatama. Tegelikult on juba peale paari esimest India päeva muljeid ja shokke juba nii palju, et tundub, nagu oleksid pool elu seal olnud. Mis kohad need täpselt olid, polegi nii tähtis. Muidugi, esimest korda otsid ikka Lonely Planeti hailaitse, Taj Mahali, jms. See on loomulik. Hiljem tajud, et iga koht võib midagi huvitavat ette sööta.

Reply To This Message
 
 Re: Millal ja kuidas minna Indiasse
Author: mariliis (---.ut.ee)
Date:   06-12-05 21:27


Põhja-Indiasse ei soovitaks naisterahval üksi minna, turismipiirkondades nt Amritsar saab lihtsalt kõrgendatud tähelepanu osaliseks, aga mõnes kõrvalisemas kohas võib asi võtta üpris ohtliku pöörde. Lõuna-Indias on selles suhtes tsiviliseeritum. Oma kogemustest võin öelda et oktoober, november on väga hea aeg, detsembris hakkavad ööd jahedaks minema ;) Kolme nädalaga näeb küll ühteist, aga alles u peale kuu ajalist kohal viibimist hakkab Indiast aimu saama.

Reply To This Message
 Threaded View   Newer Topic  |  Older Topic 


 
 Reply To This Message
 Your Name:
 Your E-mail:
 Subject:
   

phorum.org