Logo & panorama (27 kB)
 
ESILEHT
RIIGID
REISIKIRJAD
FOORUM
GALERII
KOMMERTS
KULTUUR
TEGIJAD
TERAD
UUDISED
KONTAKT

Ma olen teekonna poeg, minu kodumaa on karavan ning minu elu on kõige ootamatum rännak.

A. Maalouf "Leo Africanus"

*   *   *

Maailm tuleb ise inimese juurde, kui ta on tark ja õiglane.

Kwai Chang Caine

*   *   *

Maailm on raamat ja need kes ei rända, loevad sellest vaid ühe lehekülje.

Püha Augustinus

*   *   *

Rändaja osa on kõigist naudinguist parim, sest rõõmu ja kurbust maitstes saab ta tunda nende põgusust. Ta ei muretse selle pärast eriti, et ta ei saa juua igast allikast. Samas on ta harjunud üliküllusega, nii ei vaata ta ka olnule kaua tagasi ega himusta kõikjal, kus tal kord hea on olnud, juurduda. On lõbureisijaid, kes lähevad üha samasse paika, ja teisi, kes ei suuda ühegi ilusa silmapilguga päriselt hüvasti jätta, vaid otsustavad õige pea tagasi tulla. Nad võivad olla head inimesed, aga head rändurid nad ei ole. Neil ei ole ränduri meelt, mis on vaikne, tõeliselt rõõmus ja suudab alati jätta hüvasti.

Hermann Hesse, "Pildiraamat"

*   *   *

Ole selles Maailmas selline nagu rändur või möödakäija.

al - Buhhari

*   *   *

Kehvad teed, head teelolijad; head teed, igatsugu inimesed.

Külalistemaja perenaine Mehhikos

*   *   *

Väikese poisina armastasin ma kirglikult maakaarte. Võisin tundide kaupa vaadata Lõuna-Ameerikat, Aafrikat või Austraaliat ning elada vaimus läbi maadeavastamise au ja kuulsust. Sellal oli maakeral palju valgeid laike, ja kui ma nägin mõnda, mis kaardil näis eriti ahvatlev (aga seda nad olid kõik), panin ma sõrme selle peale ja ütlesin, et kui suureks saan, lähen sinna.

Joseph Conrad "Pimeduse süda"

*   *   *

Elu - see on rännak. Rändamine - see on elamine.

Ütlus

*   *   *

Nooruses on rändamine osa haridusest, vanas eas osa elukogemusest.

F. Bacon

*   *   *

Kui juhus äratab armastuse, seab inimeses kõik end selle armastuse järgi ja armastus tekitab temas avaruse tunde. Kui minu Saharas olemise ajal araablased äkki ööpimedusest meie lõkke äärde ilmusid ja meie tähelepanu eemalasuvatele ohtudele juhtisid, siis liitus kõrb üheks tervikuks ja sai üheks mõtteks. Need saadikud olid määratlenud kõrbe avaruse. Nii juhtub ka muusikaga kui see on ilus... Ülev loob avaruse tunde. Ent ma mõistan ka, et mitte midagi sellest, mis puutub inimesse, ei lase end loendada ega mõõta. Tõeline avarus ei ole silma jaoks, vaid rahuldab üksnes vaimu. See on nii palju väärt kui keel, sest keel ühendab asju.

Antoine de Saint Exupery "Lend Arras'sse"

*   *   *

Rännuteekond on võit elu üle.

Turfanlaste (Ida-Turkestan) vanasõna

*   *   *

Ühel päeval ma tõusen tippu
ja näen, kui väikesed on teised mäed.

Du Fu

*   *   *

Olla võõras tähendab olla vaba ja tunnetada oma "mina" kaalutus olekus. Ümberringi pole enam kedagi sulle jutustamas, kes sa õieti oled - seega oled sa eikeegi. Kui André Malraux'l oli õigus, väites et "Euroopa arvates kujutab kõik see, mis ei jäljenda tema enda tegelikkust, unenäo kujutist," siis Aasia puhul on ligitõmbavaks võimalus reisida unenäos, vabaneda oma identiteedist ja teadvustatud tahtest ning anda ennast teiste jõudude võimusse, sukelduda unenäo sogastesse voogudesse ja muutuda ka iseendale nähtamatuks.

Carsten Jensen

*   *   *

Lenda nagu draakon pärituult.

Hiina ütlus

*   *   *

Kõrguste ülevus on sugulane vagale rõõmule, valgusele, päikesele, armastusele.
Eks ole armastus mägede vastu parim...

Edg. Kant

*   *   *

Kaugusse, kaugusse
rännutee jälle viib...

Gena ja Potsataja